niedziela, 24 kwietnia 2016

Czarnuszka - sekret Kleopatry


Czarnuszka jest jedną z najbardziej niepozornych przypraw świata. Malutkie, czarne ziarenka kryją w sobie niezwykły smak oraz liczne substancje odżywcze, dzięki którym będziemy mogli uniknąć wielu groźnych chorób. Fot. 123RF
Czarny kminek, czarnuszka lub nigella sativa - to tylko niektóre z nazw magicznej przyprawy, która może zupełnie odmienić wasze życie. Jest pełna aromatów i substancji odżywczych o niezwykłych właściwościach leczniczych, które ludzkość docenia już od tysięcy lat. Wzmianki o czarnuszce możemy znaleźć nawet w asyryjskiej księdze ziół, zalecającej jej stosowanie jako środek na wszelkiego rodzaju dolegliwości skórne. To właśnie czarnuszka, obok kąpieli w mleku, miała być sekretem urody Kleopatry. Co ciekawe, egipscy medycy bardzo chętnie przepisywali tę przyprawę jako skuteczny środek na wszelkiego rodzaju przeziębienia, alergie, problemy trawienne i bóle. Czarnuszka była na tyle popularnym środkiem leczniczym, iż znalazła się nawet w grobowcu Tutenchamona, jako element jego wyprawki w zaświaty.
Ta pochodząca z północnej Afryki przyprawa także dziś robi prawdziwą furorę. Doceniamy nie tylko jej pozytywny wpływ na nasz organizm, ale także wyjątkowy smak. Każdy, kto choć raz odczuje jej prozdrowotne właściwości, z pewnością nie będzie chciał z nich zrezygnować.

Siemię lniane brzmi jak koszmar z dzieciństwa

Zobacz, co się stanie z Twoim ciałem, jeśli codziennie będziesz jeść siemię lniane!

Siemię lniane brzmi jak koszmar z dzieciństwa - rodzice często kazali mi je pić, a ja tego szczerze nie znosiłam. Niemniej, rodzice wiedzieli, co robią! Jest wiele powodów, dla których warto codziennie sięgnąć po nasiona siemienia lnianego. Jeśli zależy Wam na zdrowiu i urodzie czytajcie dalej!
Zacznijmy od zalety, która jest bardzo przydatna w okresie wiosennym - siemię pomaga spalić zbędny tłuszczyk! Znacznie przyspiesza przemianę materii, a przy tym zawiera dużo błonnika, który daje uczucie sytości, więc jemy mniej.
Poza tym te niepozorne nasionka to prawdziwy zastrzyk zdrowia dla naszego organizmu - zawiera witaminy B i E, cynk, żelazo, potas, krzem, jod...
Siemię lniane ma zbawienny wpływ na nasz układ pokarmowy. Obniża też poziom cholesterolu za sprawą wyjątkowej mieszanki kwasów omega - 3, lignan oraz śluzu.

Nie wylewaj wody z ziemniaków. Uratuje Ci życie!


Zwykle, odcedzając ziemniaki, wodę wylewamy do zlewu, co jest dużym błędem! Jak się okazuje, ziemniaki są niskokaloryczne i lekkostrawne. Zawierają min. potas, żelazo, magnez, wapń, fosfor, wit. A, szereg wit. B, wit. E i K oraz błonnik i skrobię. W trakcie gotowania część tych drogocennych składników zostaje w wodzie, którą możemy wykorzystać.

Kiszone pokrzywy, czyli co jedli Słowianie w Średniowieczu

Kiszone pokrzywy, czyli co jedli Słowianie w Średniowieczu?

Jak wyglądał jadłospis średniowiecznych Słowian? Był, co tu dużo mówić, mało wyrafinowany, ale zdrowy i inspirujący.
Nasi przodkowie w okresie VIII do X wieku prawdopodobnie jadali dwa posiłki dziennie i wyróżniali smaki: słodki, słony, gorzki, kisły (kwaśny) i przaśny. Podstawą pożywienia były polewki, czyli zupy i kasza. Mięso jedzono raczej od święta. Uprawiano żyto i jęczmień, oraz rzadziej pszenicę, w tym popularny współcześnie orkisz.
Na pierwszy posiłek, połączenie naszego śniadania i obiadu, spożywano albo żur, barszcz, kapuśniak zagryzany podpłomykiem, albo kaszę jaglaną z ziołami lub kluski. Drugi posiłek składać się mógł z kaszy z mlekiem lub tłuszczem, rzadziej pojawiało się mięso. Popijano głównie niskoprocentowym piwem oraz wodą, mlekiem, sokiem brzozowym, kwasem chlebowym, miodem pitnym z sokiem z żurawin lub napitkiem ze sfermentowanych jagód i soków drzew. Według badań źródłem witaminy C była duża ilość kiszonych przetworów: kapustę, liście pokrzywy, kwaśne mleko. Istotną rolę w jadłospisie grały nasiona roślin strączkowych: grochu, soczewicy, bobu, które uzupełniały niedobory białka i dodawały energii. Sól używano jako substancję konserwującą, doprawiano chrzanem, dzikim czosnkiem, rdestem, miętą, lebiodą, kminkiem, kolendrą, gorczycą, czarnuszką. Rolę słodyczy spełniały suszone owoce: gruszki, jabłka, jarzębina.

Borelioza - kluczowy minerał do wyzdrowienia - Mangan

Borelioza - kluczowy minerał do wyzdrowienia - Mangan

mangan lekarstwo
Napewno znasz kogoś lub masz taką osobę w rodzinie która choruje na ostatnio coraz lepiej rozpoznawaną chorobę bakteryjną - Boreliozę. Na podstawie piśmiennictwa medycznego postaram się Cie przekonać, że będąc zainfekowany Bartonellą kluczowym pierwiastkiem który MUSISZ suplementować lub spożywać w jedzeniu bardzo duże ilości to Magnez, natomiast w przypadku Boreliozy - Mangan. I o tym drugim minerale będzie dzisiaj mowa.

Olejem z konopi wyleczył raka jelita grubego

Olejem z konopi wyleczył raka jelita grubego. Lekarze dawali mu 18 miesięcy życia!!

U 33-letniego Davida Hibbit, zdiagnozowano raka jelita grubego, a lekarze dawali mu 18 miesięcy życia. Jak sam twierdzi, wyleczył raka olejem z konopi.
W 2012 roku, David przeszedł chemioterapię, radioterapię i operację usunięcia jelita grubego.
Lekarze powiedzieli mu, że jego stan jest terminalny. Nie miał więc nic do stracenia i postanowił spróbować ostateczności – oleju z konopi, który kupił u lokalnego dilera w cenie 50 funtów za gram oleju.
„Przyjaciele powiedzieli mi o oleju z konopi, jednak na początku zdecydowanie odmówiłem. Nigdy nie brałem narkotyków.”

Co potrafi Pożyteczny „chwast” babka lancetowata

Przyczyną otyłości brzusznej -pomoże- Pożyteczny „chwast” babka lancetowata

Przyczyną otyłości brzusznej może być tzw. zespół metaboliczny

Pożyteczny „chwast”

babka lancetowata to jeden z tych doskonałych „chwastów”.
Jeśli masz ogród, na pewno znajdziesz ją na rabatach lub wśród trawy:
zdjęcie
Jest to roślina średniej wielkości (od 15 cm maksymalnie do 50 cm wysokości) o długich i wąskich liściach podzielonych na pięć części. (Według wierzeń ludowych liście powstały z pięciu źdźbeł trawy zszytych przez dobrą wróżkę. Chciała ona pomóc krawcowi, który sprzedał duszę diabłu)1.
Stare liście są łykowate, ale młode można (i trzeba!) zbierać.

Najmocniejszy naturalny antybiotyk

Najmocniejszy naturalny antybiotyk jaki każdy może przygotować w domu






Jakiś czas temu znalazłem w internecie przepis na naturalny antybiotyk będący mieszanką kilku składników, które już same w sobie posiadają silne właściwości lecznicze. Zaciekawiło mnie to i postanowiliśmy zrobić taki eliksir i przetestować go na sobie. Już sam skład jest ciekawy, przepis podaje:
  • 700 ml octu jabłkowego (koniecznie naturalnego organicznego!),
  • ¼ szklanki drobno posiekanego czosnku,
  • ¼ szklanki drobno posiekanej cebuli,
  • 2 świeże papryczki chili,
  • ¼ szklanki startego imbiru,
  • 2 łyżki tartego chrzanu,
  • 2 łyżki kurkumy w proszku lub 2 kawałki korzenia kurkumy.

Ostrożeń warzywny, zwany tez czarcim żebrem, to ziele magiczne !!

Ostrożeń warzywny, zwany tez czarcim żebrem, to ziele magiczne !!

Ostrożeń magiczny

Na wiosnę budzi się we mnie zielarka. Robię sobie kalendarz, w którym zapisuję, które rośliny kiedy wysiać do doniczek i do gruntu, a co i kiedy z łąk, pól i lasów zbierać i w jaki sposób wykorzystać. Oczywiście działania te, staram się podporządkować rytmom księżycowym.
Ale póki co, zima rozgościła się u nas w najlepsze. Dlatego też wybrałam się do mojego ulubionego sklepu zielarskiego i zakupiłam kilka paczek ziela ostrożenia.
Ostrożeń warzywny (Cirisium oleraceum), zwany tez czarcim żebrem, to ziele magiczne. Jest to roślina trochę zapomniana, a szkoda. Nie będę tu przedstawiać charakterystyki rośliny, oraz opisywać działania jakie przedstawiają podręczniki. Wszystkie te informacje można znaleźć w internecie lub w literaturze.


Chrzan przepisy lecznicze

Chrzan przepisy lecznicze

 chrzan wlasciwosci i przepsy
„Panie chrzanie, Niech pan przestanie!” chyba każdy zna te prawdziwe słowa z wiersza Jana Brzechwy  – bo chrzan wykręca nosy i łzawi oczy.
Ta niepozorna roślina  stosowana w kuchni i medycynie na ziemiach słowiańskich praktycznie od zawsze, obecnie znana jest tylko z przemysłowych mazi w słoiczkach o dziwnym smaku, które po przerobieniu i dodaniu różnych substancji nie mają nic wspólnego z tym co nasi przodkowie konsumowali i czym się leczyli. Człowiek ma dziwną tendencję do poprawiania i „ulepszania” natury i tego co było sprawdzone i stosowane  przez wieki.  Chrzan królował w kuchni przedrozbiorowej, kiedy nie zaznano jeszcze głodu, a warzywa które przywiozła królowa Bona nie były rozpowszechnione. Jedzono tłusto i obficie a wszystko to dla lepszego trawienia neutralizowano chrzanem, który używano nie tylko do potraw ale i jako lekarstwo.

Jak w prosty sposób usunąć pasożyty z organizmu

Jak w prosty sposób usunąć pasożyty z organizmu

Dr Hulda Clark w swojej książce „Kuracja Życia”  napisała:  „Bez względu na długość listy objawów danego pacjenta – od chronicznego zmęczenia poczynając, na bezpłodności i zaburzeniach psychicznych kończąc – jestem pewna, że istnieją tylko dwie przyczyny chorób: obecność pasożytów i/lub skażeń.”
Jak usunąć pasożyty