środa, 1 stycznia 2020

Domowe sposoby i naturalne preparaty na pozbycie się pasożytów


Według specjalistów, nawet 80 proc. polskiego społeczeństwa ma chociaż jednego pasożyta typu owsik włosogłówka. Co siódmy Polak jest nosicielem glisty, co 10. - tasiemca. W jednym organizmie może mieszkać nawet 300 gatunków takich „intruzów”. Większość z nich żeruje w naszych jelitach, ale zdarza się, że ci bardziej niebezpieczni zamieszkują płuca, mięśnie, stawy, wątrobę, przewód pokarmowy, krew czy skórę. I sieją w naszym organizmie prawdziwe spustoszenie.


Pasożyty pozbawiają nasz organizm niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych – witamin, mikroelementów, hormonów oraz cukru. Dodatkowo wydzielają toksyny, pochłaniają erytrocyty i osłabiają układ odpornościowy. Żyjąc w nas, upośledzają poszczególne tkanki, zaburzając funkcjonowanie narządów wewnętrznych.
Jak dostają się do naszego organizmu? Zazwyczaj przez spożywanie niedomytych produktów, na których znajdują się ich jaja. Do zakażenia może też dojść drogą kropelkową, a także przez ukąszenie komara czy kleszcza. Ryzykowna bywa również zabawa ze zwierzętami, korzystanie z publicznych toalet, jedzenie w barach szybkiej obsługi, brak higieny. Nigdy się nie odrobaczałeś? Prawdopodobieństwo, że masz pasożyta, jest olbrzymie. Ale, póki nie dopadły cię poważne komplikacje, możesz spróbować poradzić sobie z nim domowymi sposobami. Przedstawiamy kilka z nich.

Domowe sposoby i naturalne preparaty na pozbycie się pasożytów:

1. Pestki dyni

Odrobaczanie dorosłych:

Spożyj na czczo 25-30 gramów (średnio dwie łyżki) świeżych, pozbawionych łupin i silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około dwóch godzinach od spożycia, przyjmij środek przeczyszczający. Dla pewności kurację powtórz po dwóch dniach.
Aby efekt przeczyszczenia był silniejszy, możesz pestki dyni połączyć z marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchewki, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Całość spożyj na czczo, a po 3 godzinach zjedz łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

Odrobaczanie dzieci:

Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj dziecku na czczo. Potem dziecko może zjeść śniadanie. Po 3 godzinach podaj 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci bądź u tych, u których występują problemy z jelitami, olej rycynowy zastąp oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
W razie potrzeby kurację powtórz po 2-3 dniach.

2. Sok na pasożyty

10 główek czosnku pokrój, zmiażdż i zalej sokiem z kiszonych ogórków. Odstaw w chłodne, ciemne miejsce na 10 dni (po tym czasie przechowuj w podobny sposób). Podawaj dzieciom przed snem 5 ml soku (możesz nieco rozcieńczyć), dorosłym – 10 ml. Dorośli mogą zjadać czosnek z tej mikstury. Kurację stosuj przez miesiąc, nie więcej niż 2 razy w roku

3. Terapia ziołowa
50 g ziela tymianku zmieszaj z 50 g kłącza tataraku, 50 g korzenia omanu, 25 g mięty pieprzowej, 25 g liści orzecha włoskiego i 10 g ziela piołunu. 2 łyżki ziół zalej 2 szklankami wrzącej wody. Pij napar w 3 porcjach: rano, w ciągu dnia i wieczorem, 20 minut przed posiłkiem. Kurację stosuj przez tydzień.

4. Olej kokosowy

Jedna z kuracji polega na tym, by codziennie zjadać 6 łyżek oleju kokosowego z roztartym jednym, dużym ząbkiem czosnku i jedną, dużą czerwoną cebulą – do czasu ustąpienia objawów.

5. Olejek oregano

Olejek ma silne działanie przeciwpasożytnicze (podobnie jak suszone oregano). 2-3 krople olejku dodaj do dużej szklanki wody z wyciśniętym świeżym sokiem z cytryny. Pij miksturę trzy razy dziennie. Olejek z oregano możesz zastąpić olejkiem goździkowym, który ma podobne działanie.

6. Niskokaloryczna kuracja na bazie fermentowanych napojów

Wprowadź ją na 3 do 21 dni, by oczyścić organizm z toksyn i pasożytów. Dieta powinna być niskokaloryczna, płynna, bogata w napoje fermentowane – na bazie sfermentowanego imbiru, kombuchy, kefiru kokosowego bądź octu jabłkowego. Napoje popijaj wodą z sokiem ze świeżo wyciskanych cytryn. Po okresie oczyszczania, nadal spożywaj dużo kiszonek.

7. Dieta jabłkowa

Opiera się na prostym, jednotygodniowym planie. Przy okazji odrobaczania jabłkami, jest to również doskonały sposób na detoksykację organizmu.
Polega przede wszystkim na spożywaniu jak największej ilości organicznych jabłek i popijaniu ich sokiem jabłkowym. Przy okazji należy pić dużo wody, która wypłucze toksyny i pasożyty z naszego organizmu. W trzecim i czwartym dniu diety jabłkowej warto zażyć kapsułki czosnku, który odstrasza wszelkich „intruzów”. Dietę należy wówczas wzbogacić również sokiem z papai lub po prostu – zjeść owoce papai.
Podczas całego tygodnia oczyszczania, warto pić kilka filiżanek dziennie herbaty z mięty pieprzowej. Należy też spożywać pestki dyni zmieszane z łyżką oliwy z oliwek lub oleju rycynowego.
W ostatnich trzech dniach diety jabłkowej, podczas której spożywamy duże ilości jabłek i czosnku, dodajemy do menu potrawy z pełnego ziarna – brązowy ryż, quinoę i codziennie zieloną sałatę. Nadal pijemy dużo wody.
Dietę można urozmaicić spożywając produkty: pieprz cayenne w kapsułkach, bazylię, koper, wyciąg z herbaty lub kapsułki oleju z oregano, liście oliwki, ekstrakt z ostropestu. Warto też sięgać po czarny orzech, piołun i goździki.
Pod koniec kuracji można dodawać pozostałe składniki swojej codziennej diety, pamiętając jednocześnie o tym, by wyeliminować z niej cukier (najlepiej całkowicie) i przetworzoną żywność.
Diety jabłkowej nie należy stosować w odrobaczaniu dzieci.

8. Wyciąg z czarnego orzecha

Zwalcza pasożyty przewodu pokarmowego, jak glisty i owsiki. Zawarty w nim juglon jest jednym z najsilniejszych naturalnych leków przeciwpasożytniczych.

9. Vernicadis

Czyli tinktura z ziół niszcząca wszelkie pasożyty przewodu pokarmowego u dzieci, młodzieży i starszych (owsiki, lamblie, glisty). Jest to nalewka ziołowa zalecana do zwalczania takich pasożytów jak owsiki, glisty, lamblie u dzieci, młodzieży i dorosłych. Kurację należy przeprowadzać systematycznie i zawsze do końca (wg przepisu podanego na opakowaniu). Przeznaczona dla dzieci już od około 4-5 roku życia. Nalewka ta zawiera jedno z najskuteczniejszych ziół zwalczających robaki – wrotycz pospolity.

10. Para Farm

Krople, które oczyszczają organizm z toksyn i z fragmentów pasożytów. Jest to również preparat ziołowy, który chroni organizm przed wtórnym zatruciem pasożytami, a także likwiduje bakterie i grzyby bytujące w przewodzie pokarmowym. Stosowanie kropli Para Farm wzmacnia układ immunologiczny. Krople te działają rozkurczowo, zapobiegają niestrawności i przeciwdziałają wzdęciom.

11. Cina

Lek homeopatyczny stosowany przy inwazji pasożytów. Jest to lek szczególnie polecany w leczeniu dzieci, ze względu na łagodne i skuteczne działanie.

Pokarmy i zioła o właściwościach przeciwpasożytniczych:

  • warzywa – burak, kapusta, marchew, czosnek, por, cebula, rzodkiew i szczaw,
  • przyprawy – koper włoski, goździki, pieprz kajeński, szałwia, imbir, chrzan i tymianek,
  • migdały, wodorosty i śliwka umeboshi,
  • prażone nasiona dyni.
Foto: flikr.com/sergio94707

Źródło statystyk: http://phie.pl/pdf/phe-2014/phe-2014-1-006.pdf

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz